+905325847328

Müşteri Destek

info@ctndemircelik.com

E-Mail Adresi

09:00 - 20:00

Çalışma Saatleri


Gazaltı Kaynağı

Metal işleri – kaynak teknolojisi bölümündeki bu yazıda, gazaltı ark kaynağı nedir. gazaltı kaynak yöntemleri nelerdir? Gazaltı kaynak makineleri. Mig ve tig kaynakları. Gazaltı kaynağında kullanılan koruyucu gazlar. Gazaltı kaynağının elemanları ve donanımları. Gazaltı kaynağı torcu ve yapısı gibi konulara göz atacağız.

Gazaltı ark kaynağı nedir

1930’larda geliştirilen bu proses, metal imalat sanayinde yaygın olarak kullanılır. Hemen hemen bütün metal ve alaşımlar bu metodla kaynatılabilir. İşlemin özelliğinden dolayı jeneratörlerin kullanılması kolaydır. Normal metal ark kaynağına göre iki kat daha fazla kaynak verimine sahip olduğundan ekonomik ve daha verimli bir yöntemdir.

MIG (Metal Inert Gaz) kaynağı olarak bilinen bu yöntemde ark, ergiyen bir tel elektrotla iş parçası arasında meydana gelir. Bu işlemde ark, Argon, Helyum, CO veya çeşitli gaz karışımları gibi bir koruyucu gaz atmosferi altında meydana gelir. Ergiyen elektrot kaynak bölgesine bir nozul içinden otomatik olarak beslenir. Otomatik olarak beslenen bu elektrot aynı zamanda ergidiği için dolgu malzemesi görevini de görür.

Hızlı iletisim
  • +905325847328
  • +905325847328
  • info@ctndemircelik.com
Kalite ve Güvenin Tek Adresi
Hızlı iletisim